Не знаем какво ще бъде бъдещото, но искаме да дадем най-доброто на детето си сега. Да го подготвим, да му помогнем да бъде по-успешно и по-щастливо. Кои са онези умения, които са били важни винаги и това няма да се промени нито от бързонавлизащите технологии, нито от глобализацията, нито от научните достижения? Защото въпреки кризите и промените, едни хора почти винаги успяват да се справят с предизвикателствата, каквито и да са те, а други остават в оправданието. Защо се случва така? Най-общо разликата е в отговорите на следните въпроси:
Как да помогнем на децата ни да бъдат мислещи и критични/ критично мислещи и креативни?
Как да изградим на/в децата увереност и самочувствие?
Как да ги направим адаптивни към промените?
Как да бъдат самостоятелни и любознателни и да съхранят желанието си да учат през целия си живот?
Как да ги направим изобретателни и опитващи?
Защо да инвестираме време, усилия и средства в първите седем години?
С арсенал от тези човешки, непроменими във времето знания, умения и подкрепа, едно дете ще е готово за света и промените му.
Заедно с психолога, психотерапевт и директор на Maple Bear Sofia Vitosha Сузана Степанова ще поговорим по всички тези теми и ще се опитаме да надникнем към отговорите. Които се намират в ранното детство – първите и най-важни 7 години.
По време на срещата ще поговорим и за канадската образователна система Maple Bear , базирана на тези важни компоненти.
Лектор: Сузана Степанова, психолог, детски психотерапевт и директор на Maple Bear Sofia Vitosha
Вход: свободен, с предварителна регистрация
Срещата ще се проведе онлайн, едновременно в:
- YouTube канала на 1 наум: //www.youtube.com/channel/UCWlu28daicdIzpcoNos9nbQ
- Затворената група във Facebook: //www.facebook.com/groups/1953328161432249/
- Страницата на 1 наум във Facebook: //www.facebook.com/1-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BC-527735754409014/
Трбява да бъдете на 1 от трите места в посочените ден и час.